Pięć sposobów na kreatywne wykorzystanie klipsów biurowych

19 stycznia 2019

Zastosowanie klipsów biurowych

Wiele osób może pochwalić się klipsami biurowymi w imponującej liczbie oraz brakiem pomysłu na to, jak można je wykorzystać. Oczywiście, klipsy są wykorzystywane przede wszystkim do tego, aby za ich pomocą spinać papier, ludzie są jednak na tyle kreatywni, że już od dawna nie jest to jedyne zastosowanie tego popularnego artykułu biurowego.

Jeśli więc nie brakuje nam pomysłowości, możemy znaleźć dla nich przynajmniej kilka innych zastosowań. Z których pomysłów warto zatem skorzystać w pierwszej kolejności? Jest ich co najmniej kilka.

Po pierwsze – pasta do zębów

Większość z nas cieszy się na samą myśl o tym, że przyjdzie nam wyciskać pastę do zębów z nowej tubki, która dopiero została otwarta. Po pewnym czasie sytuacja zaczyna się jednak komplikować. Gdy część tubki jest opróżniona, konieczne jest przepychanie pasty z jej tyłu ku przodowi. Czynność ta wymaga pewnego wysiłku, a do tego jest bardzo irytująca. Na szczęście, każdy z nas może ułatwić sobie życie. Wystarczy, że będziemy pamiętali o sukcesywnym zwijaniu tubki oraz o tym, aby zabezpieczać ją spinaczem, a aplikowanie pasty stanie się o wiele łatwiejsze niż miało to miejsce kiedykolwiek wcześniej.

Po drugie – kable

Rozplątywanie kabli tylko po to, aby znaleźć końcówkę, która w danym momencie nas interesuje, nie jest prostym zadaniem. Na szczęście, bardzo łatwo jest przygotować sobie wyjątkowo pomocny organizer. W tym celu wskazane jest przewleczenie końcówki kabla przez ramię biurowego spinacza i przypięcie tego ostatniego do blatu biurka. Oczywiście, w tym celu najlepiej zaopatrzyć się w spinacz na tyle duży, by swobodnie obejmował blat i był w stanie utrzymać końcówkę kabla.

Jak wykorzystać biurowe spinacze

Po trzecie – klawiatura

Choć klawiatury zwykle produkowane są w sposób, który nie budzi naszych zastrzeżeń, nie można, niestety, powiedzieć tego o ich nóżkach. Bardzo często do ich produkcji wykorzystuje się plastik, który jest materiałem wyjątkowo delikatnym. Na efekty nie trzeba czekać długo, nóżki bardzo szybko zaczynają się bowiem wyłamywać. Korzystanie z klawiatury położonej na płasko nie jest przesadnie wygodne, wielu osobom trudno jest jednak nawet wyobrazić sobie inną opcję. Na szczęście, klipsy mogą okazać się znakomitymi zamiennikami takich podkładek wpływając korzystnie na komfort korzystania z klawiatury.

Po czwarte – wieszaki

Gdy chcemy powiesić zdjęcie na ścianie zwykle potrzebujemy odpowiedniej ramy. Nie zawsze jednak mamy ochotę na to, aby wydawać na nią pieniądze. Zwykle rezygnujemy w takiej sytuacji z wieszania zdjęć, a przecież możemy bardzo łatwo wykonać tę czynność z wykorzystaniem klipsów. Wystarczy więc, że wbijemy w ścianę gwóźdź i już możemy się cieszyć z efektu końcowego naszej pracy. Oczywiście, można też wykorzystać bardziej kreatywne rozwiązanie decydując się choćby na powieszenie sznurka, a na nim – przynajmniej kilku zdjęć. Takie rozwiązanie jest nie tylko niebanalne, ale i stylowe.

Po piąte – rolki papieru

Rolki papieru do ozdabiania prezentów zwykle nie są wykorzystywane przez nas w całości, szybko się jednak niszczą leżąc w szafce. Przypięcie kilku klipsami sprawia, że eliminuje się problem ich samoczynnego rozwijania się.