Jaki spinacz biurowy do papieru?
Spinacze do papieru przydają się doskonale w czasie pracy biurowej czy też niekiedy także w trakcie domowej krzątaniny. Tego typu akcesoria to dość proste produkty, które tworzone są najczęściej z kawałka wygiętego drutu, który ma służyć do utrzymania w ramach jednej formy nawet wielu kartek w pliku. Spinacze nie muszą być metalowe, można także znaleźć takie, które będą wykonane z plastiku. Jednak modele druciane są lepsze i bardziej trwałe.
Spinacze biurowe do papieru różnią się rozmiarami, najbardziej popularne są takie, które mają 2 albo 4 cm długości. Jednak na rynku znajdziemy nawet takie, które mają powyżej 18 cm. Spinacze metalowe są zazwyczaj srebrne, natomiast plastikowe propozycje są w wielu różnych kolorach, które będzie można sobie dopasować do indywidualnych oczekiwań. Spinacze biurowe zaczęły się pojawiać
Spinacze do papieru zaczęto tworzyć w drugiej połowie wieku XIX a jego twórcą był Józef Hofmann, polski pianista, który na swoim koncie ma także inne różnorakie wynalazki. Spinacze do papieru mogą mieć plastikową nakładkę, dzięki której są one trwalsze i wygodniejsze w trakcie ich użytkowania.
Jak są sprzedawane spinacze do papieru?
Zazwyczaj taka propozycja sprzedawana jest w pudełkach, gdzie będzie kilkadziesiąt sztuk. Jest to produkt, który szybko się zużywa i może się oczywiście gubić w trakcie biurowej pracy. Podstawowe jego funkcje to spinanie papierowych dokumentów, umów, plików dokumentów. Można go także wykorzystywać w segregatorach, do łączenia identyfikatorów, będzie można go licznie stosować również w archiwum, gdzie będzie się gromadzić dokumenty.
Okolicznościowo można także zamówić sobie spinacze do papieru logo różnych firm i instytucji. Wtedy koszt jednego spinacza będzie wynosił najczęściej około 10 złotych brutto. Masywne, bardzo trwałe spinacze są także oferowane w pojedynczych sztukach i wtedy będzie trzeba płacić za sztukę i jest to propozycja dość droga. Spinacze małe, cienkie i najbardziej popularne będą kupowane w pudełkach po kilkadziesiąt sztuk i najczęściej będzie można je kupić za kilka złotych.
To jaka będzie ostatecznie cena będzie uzależnione od tego czy kupujemy spinacze w hurcie czy też w sprzedaży detalicznej. Większe gabarytowo spinacze do papieru, które są nazywane klipsami są zazwyczaj nieco droższe. Za duży, wytrzymały spinacz możemy zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych. Kupuje się ich najczęściej tylko kilka, srebrne albo czarne. Czasami kolory są łączone. To opcja, którą wykorzystuje się wielokrotnie nie jak małe spinacze, które szybko się niszczą. Niezależnie od tego jaką formą i który rodzaj będzie się wybierać na pewno spinacz biurowy jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego biura. Z tym przedmiotem pracuje się dużo bardziej komfortowo i warto mieć je w zanadrzu.
Producenci spinaczy do papieru i innych artykułów biurowych:
BEIFA, IMPORTER, Ok-office, Titanum, Argo, B2B Partner, D.rect, Dalprint, Datura, Dox, DOX/OFFICE, DURABLE, E&D, ELBA, ESSELTE, Fellowes, FIAN, Fisher Space, Grand, Idest, INTER, KW Trade, Opus, Philippi, PULLMAN, Q-Connect, TETIS, Vaupe.