Niecodzienne zatosowanie klipsów biurowych

8 lutego 2019

Funkcjonalne klipsy biurowe

Zwykłe klipsy biurowe pełnią bardzo ważną funkcję. Pomagają w uporządkowaniu i przechowywaniu nawet grubych plików papieru. Nie istnieje biuro, które ich nie stosuje. Co więcej, są też obecne w wielu domach. Warto wiedzieć, że sposoby zastosowania klipsa biurowego są o wiele liczniejsze i bardziej kreatywne, niż tylko spinanie dokumentów.

Można za ich pomocą wyczarować naprędce potrzebny w domu gadżet, podkładkę, stojak, uchwyt... Jedyna bariera to wyobraźnia. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych zastosowań klipsa biurowego, które pozwolą uprościć codzienne życie. Oczywiście, to tylko wierzchołek góry lodowej - zachęcamy do wymyślania własnych zastosowań klipsów!

Sposób na ujarzmienie kabli

Kilka sporych klipsów przypiętych na krawędzi biurka stanowi użyteczny organizer oraz rozdzielacz do kabli. Dzięki temu kable nie plączą się, nawet jeśli jest ich naprawdę sporo. Klipsami można też spinać kable leżące na podłodze - osobno od komputera, od drukarki, od głośników...

Pasta do zębów - resztki w tubce

To także świetny sposób na wyciskanie na bieżąco resztek pasty z tubek. Niektóre tubki są tak skonstruowane, że na koniec zostaje w nich ilość wystarczająca na dwa lub trzy mycia. Zaciśnięcie mocnego klipsa na tubce pozwoli zużyć pastę do końca.

Torebka herbaty bez sznureczka

Niektóre torebki do herbaty nie mają sznureczków. Toną w wodzie, trzeba wyjmować je łyżeczką lub pić z nimi w kubku. Wystarczy przypiąć torebkę do krawędzi kubka lub szklanki klipsem biurowym.

Podstawki pod klawiaturę komputerową

Podstawki profilują klawiaturę tak, by wygodniej było na niej pisać. Jeśli nie ma ich w danym modelu lub uległy uszkodzeniu, można użyć zamiast nich klipsów biurowych.

Uchwyty na pamiątkowe fotografie i inspiracje

Klipsy to także świetny sposób, by powiesić ulubione fotografie lub notatki na karteczkach na sznurku, przeciągniętym pomiędzy meblami. Klips biurowy można też zaczepić o gwóźdź wbity w ścianę i zmieniać wiszące zdjęcie nawet codziennie.

Uchwyty z klipsów biurowych

Prosty stojak na telefon

Duże klipsy zapięte na kawałku tektury to stabilny i wygodny stojak na smartfona.

Gąbka kuchenna - już nigdy się nie zapodzieje

Klips leżący koło zlewu stanowi też bardzo dobry stojak do suszenia gąbki. Dzięki temu nie moczy ona blatu, szybko wysycha i jest o wiele bardziej przyjemna w dotyku oraz higieniczna. To zastosowanie nie każdemu wyda się pożyteczne, jednak wiele osób odkryje w nim wspaniałe uproszczenie.

Długa lista zakupów zawsze pod ręką

Każdy zna irytację towarzyszącą wyciąganiu i chowaniu do kieszeni listy zakupów, wielokrotnie podczas wizyty w sklepie. Zwłaszcza gdy lista jest bardzo długa, trzeba ją co chwilę przekładać i łatwo ją zgubić. Wystarczy zaczepić listę na rączce wózka za pomocą klipsa biurowego.

Trwała i ciekawa zakładka do książki

Klips może też być wytrzymałą zakładką do książki, choć gdy ta jest bardzo gruba i ciężka, papier może ulec uszkodzeniu.

Zapinka do zbyt długiego paska

Klipsy biurowe mogą też awaryjnie podtrzymywać odstający, zbyt długi pasek do spodni. To świetny sposób, by utrzymać go na miejscu.